25 درصد مالیات قبوض برق به سازمان انرژی های تجدیدپذیر تخصیص یافت

25 درصد مالیات قبوض برق به سازمان انرژی های تجدیدپذیر تخصیص یافت

اول بهمن امسال خبری خوب برای تجدیدپذیرها و به خصوص سیستم‌های فتوولتاییک بود چراکه مجلس شورای اسلامی و در جریان رسیدگی به لایحه مالیات بر ارزش افزوده، مقرر کردند 25 درصد مالیات قبوض برق به سازمان انرژی های تجدیدپذیر تخصیص یابد.

در جریان بررسی ماده 43 این لایحه، از 201 نماینده حاضر در پارلمان 163 نماینده رأی موافق، 5 نماینده رأی مخالف و 6 نماینده رأی ممتنع دادند.

در ماده 43 این لایحه آمده است:

بیست و پنج درصد (25%) از مالیات موضوع ماده (7) این قانون دریافتی از قبوض برق مشترکین، همزمان با دریافت توسط سازمان امور مالیاتی، به حساب ویژه ای نزد خزانه داری کل کشور واریز می گردد. خزانه‌داری کل کشور مکلف است مبالغ دریافتی هر ماه را تا پانزدهم ماه بعد به حساب سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی برق ایران (ساتبا) واریز نماید. عدم تخصیص مبلغ مذکور در حکم تصرف غیرمجاز در اموال عمومی است. صددرصد (100%) منابع دریافتی موضوع این ماده از طریق ردیف یا ردیف هایی که برای این منظور در قوانین بودجه سنواتی پیش بینی می شود، صرف خرید تضمینی برق تجدیدپذیر و پاک غیردولتی با اولویت مناطق محروم و روستاها می گردد.

پیش‌بینی می‌گردد با این قانون جدید، پیشرفت‌های مناسبی در پروژه‌های تجدیدپذیر و به خصوص سیستم‌های فتوولتاییک به وقوع بپیوندد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *