انواع اینورترها در سیستم On- Grid

انواع اینورترها در سیستم On- Grid

در حالت کلی دسته‌بندی‌های مختلفی برای این اینورترها وجود دارد که یکی از این دسته‌بندی‌ها به صورت زیر است:

  1. Micro inverters
  2. String inverters
  3. Central inverters

اولین نوع بدین صورت است که از اینورترهای با ظرفیت کوچک استفاده می‌شود به عنوان مثال سیستمی را در نظر بگیرید که در آن از پنل‌های 200 وات استفاده شده است. در این سیستم می‌توان بازای هر پنل یک اینورتر 200 وات استفاده نمود. با وجود اینکه استفاده از این نوع اینورترها هزینه بسیار بالایی را می‌طلبد ولیکن قابلیت اطمینان سیستم را بالا می‌برد چراکه در صورت ایجاد خطا بر روی یک پنل یا اینورتر، بقیه سیستم بدون مشکل به کار خود ادامه خواهد داد. ذکر این نکته نیز ضروری است که استفاده از این اینورترها می‌تواند هزینه‌های نصب، نگهداری و تعمیرات را افزایش دهد.

 

در اینورترهای استرینگی، می‌توان یک یا چندین رشته را به اینورتر متصل نمود. اینورترهای نوع آخر یا همان Centralها عمدتا برای مزارع بزرگ استفاده می‌شود. نصب این اینورترها در داخل کشور به سادگی امکانپذیر نبوده و گهگاه خود کمپانی سازنده باید این کار را انجام دهد در غیر اینصورت هیچگونه تعهدی را متقبل نخواهد شد. علاوه بر این در صورت ایجاد خطایی بر روی اینورتر، قسمت بزرگی از سیستم از مدار خارج خواهد شد.

در حالت کلی استفاده از اینورتر مناسب، بسته به شرایط پروژه متفاوت خواهد بود و تمامی ابعاد فنی و اقتصادی پروژه باید مد نظر قرار گیرد.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *